Předně je potřeba říci, že minerálky nemusíte pít vůbec. Pokud budete pít vodu z kohoutku, nic se nestane. Naopak ušetřené peníze můžete použít na nákup zeleniny, ovoce a potravin bohatých na bílkoviny. Bez nich se při hubnutí – narozdíl od minerálek – neobejdete.
Pokud ale občas pijete minerálky, zkontrolujte u nich hlavně obsah sodíku. Snažte se, aby měly maximálně 100 mg sodíku/litr. Příjem sodíku je u nás i v dalších vyspělých zemích na mnohem vyšší úrovni (2x-3x) než kolik by odpovídalo potřebám organismu. Z toho pramení problémy, jakými jsou hypertenze (vysoký krevní tlak) nebo nadbytečné zadržování vody v těle. Při hubnutí pak v organismu dochází k tomu, že sodík přijímaný ve velkém množství váže v těle až několik litrů „zbytečné“ vody. Váha neklesá, může i paradoxně stoupat (celý problém se stupňuje v období před menstruací). Výjimkou nejsou ani otoky dolních končetin a zhoršení stavu celulitidy.
Vyhněte se hlavně minerálce Poděbradka (464) a Hanácká (248). Pokud už některou z minerálek chcete zpestřit pitný režim, tak v pořádku jsou například Magnesia (6), Perrier (9) Mattoni (70) , Kláštorná (61) , Korunní (62).
V závorce je uveden průměrný obsah sodíku na litr.