Se žádným z bílých jogurtů neuděláte úplnou chybu. Všechny bílé jogurty lze počítat mezi potraviny se zdravotními přínosy. Obsahují živé mléčné bakterie, liší se jen v jejich množství a typu. Ale asi je vám jasné, že smetanový bílý jogurt tou nejlepší volbou nebude. Existují jogurty, které jsou při hubnutí nutričně výhodnější. Vybírat můžete podle obsahu tuku, bílkovin, typu použitého mléka, podle způsobu výroby, sáhnout lze i po některých rostlinných alternativách. Pokud si oblíbíte řecké jogurty s nulovým obsahem tuku a zároveň vyšším množstvím bílkovin, získáte pro hubnutí ideální spojence. Nejvíce tlumí pocity hladu, v jednom kelímku dodají kolem 14 g kvalitních bílkovin a přitom mívají jenom 340 kJ na 140 gramové balení. Pokud by vám tento typ nevyhovoval, zkuste polotučný bílý jogurt smíchat v poměru 1:1 s nízkotučným tvarohem nebo skyrem. Klidně jezte i klasické bílé polotučné jogurty, počítejte jen s tím, že nemají tak dobrou sytivou schopnost jako jogurty řecké nebo proteinové.
Dejte si pozor, ne každý jogurt s označením ,,řecký“ má vyšší obsah bílkovin. Ideální je 8 -10 g bílkovin na 100 g jogurtu.
V tuku vybírejte podle chuti, ale v rozmezí 0,1 – 3 g tuku na 100 g jogurtu.
Dávejte pozor na veganské jogurty. Kokosové a ovesné vám nedodají skoro žádné bílkoviny. Pokud tedy veganské, volte jogurty sójové.
Podrobnosti o všech typech bílých jogurtů, jejich fotky a nutriční hodnoty najdete ve Velkém testu bílých jogurtů